کد خبر :9812963-: ربیعی :مردم برای مدیریت کرونا دو هفته همکاری کنند

سخنگوی دولت گفت طی دو هفته آینده برای مدیریت شرایط کرونا به همکاری موثر مردم نیاز ضروری داریم.
ربيعي
به گزارش همشهری آنلاین، علی ربیعی، سخگوی دولت،  عصر امروز جمعه، 9 اسفند و بعد از برگزاری جلسه ستاد کرونا، در رشته توئیتری خود نوشت: امروز از اول صبح ستادملی مبارزه باکرونا با حضور دکتر جهانگیری تشکیل شد. خوشبختانه گزارش‌ها حاکی از افزایش حداکثری هماهنگی‌ها و تسلط بر شرایط است و می توان امیدوار بود با همکاری مردم بتوانیم این شرایط را پشت‌سر بگذاریم.
وزیر بهداشت: پیک اصلی بیماری کرونا در راه است | شرح برنامه‌های اقدام
آمار جدید کرونا در ایران تا ساعت ۱۴ روز جمعه
سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: در خصوص وضعیت مدارس‌کشور، تامین هرچه سریع‌تر اقلام بهداشتی، وضعیت ساعات‌کاری از جمله افراد با بیماری‌های پر خطر، اعمال محدودیت در ورودی‌ها و خروجی‌های استان‌های درگیر و نیز رفت و آمدهای غیر ضروری و ضدعفونی گسترده این استان‌ها و اماکن خاص تصمیمات خوبی اتخاذ شد.
مدارس تدریجی تعطیل می‌شوند | مشکل؛ سفر رفتن بعد از تعطیلی است
ربیعی تصریح کرد :روند شناسی‌ها نشان می دهد در یکی دو هفته آتی شرایطی خواهیم داشت که نیاز به همکاری و همیاری مردم در عمل به توصیه‌های مسئولین امر بسیار ضروری وموثر خواهد بود. فضای آرام، رفتار هوشمندانه و بهره‌گیری از اطلاعات صحیح مهمترین عامل درگذار از این بحران خواهد بود.
سخنگوی دولت، اعمال محدودیت در ورودی ها و خروجی های استان‌های درگیر با بیماری کرونا و کاهش رفت و آمدهای غیر ضروری و ضدعفونی گسترده این استان‌ها و اماکن خاص را  از مهم‌ترین تصمیمات اتخاذ شده در ستاد ملی مبارزه با کرونا عنوان کرد.
اروپایی‌ها چگونه کرونا را مهار می‌کنند
ویروس کرونا که رسما کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد. این ویروس اکنون به حدود ۵۰ کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا در مورد بهداشت جهانی، وضعیت فوق العاده اعلام کند.
به گزارش ایرنا، آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا در کشور تا ظهر جمعه(نهم اسفند) به ۳۸۸ نفر و فوت ناشی از آن در مجموع به ۳۴ نفر رسیده است و ۷۳ نفر از مبتلایان بهبود یافته‌اند.