سرش را كه بالا آورد ديدم چشمانش پر اشك است ، گفتم راستي چرا ؟ و او گفت: بارها خودش گفته بود كه من دوستت دارم و وقتي ديدم مرا ترك كرده و باشخص ديگري قرار و مدار گذاشته  تا ازدواج كند. نفهميدم چطور شد ولي چند لحظه بعد بدبخت پسره مرده بود و من دسته چاقو راتو دستم داشتم .

اون دروغ مي‌گفت و  من مطمعن بودم كه  با كسي دوست نيست  و لي يك دفعه غيرتي شدم وقتي گفت من تو را دوست ندارم ،زدم تو گوشش ، فكرش را هم نمي كردم كه پاش سر بخوره و بيوفته روي ميز و بميره .

اين صحبت  مرداني بود كه براي عشقشان آدم كشته بودند و در انتظار سرنوشتي شوم هستند .

سئوال اين است آيا چنين رفتاري شايسته و معقول است يا نه؟ در جوامع ديگر روابط بين دختر و پسر بسيار معمولي است و از كودكي به آنها مي آموزند كه شما مي‌توانيد دوست باشيد و ... اما در ايران اين روابط باكنترل  دولتي همراه است . اينك درست است يا نه مورد بحث ما نيست اما  نمي‌توانيم  در قرن حاضر به آن بي ا عتنا بود. گرچه  صدا و سيماي سعي مي‌كند تمام فيلمهاي خريداري شده را كنترل نمايد اما با توجه به بودن فيلمها در بازار ويا ماهواره  وحتي  در سينما ناخواسته ضهن بچه ها با اين گونه  روابط آشنا مي‌شود .                                                                     

شايسته است كودكان ونوجوانان در مدارس ويا خانواده ها با اين گونه روابط آشنا شوند تا اگر در آينده دچارچنين بحران‌هاي رواني شدن كم نياورند  و دست به كاري نزنند كه هم خود و  ديگران و در نهايت جامعه را دچار بحران نمايند .

 

خوشبختانه اسلام دين بسيار كاملي است و اگر به دستورات آن كاملاً عمل كنيم دچار مشكل نمي شويم ولي متاسفانه گاهي وقت ها  از قوانين اسلام  نيز سبقط مي گيريم و  فاجعه از اينجا شروع  مي‌شود .

 

البته همه ي اين موضوعات ريشه ديني ندارد و خوشبختانه در جوامع ديگر كه به كشور هاي اسلامي خورده ميگيرند هم پيش مي‌آيد كه علت آن در مسائل اخلاقي و تربيتي است  .

 

ولي بايد كاري كرد كه اين گونه مسائل تعريف شود . عشق و علاقه به يكديگر بايد براي هر يك ازطرفين تعريف شود  كودكان و نوجوانان  بايد با مسائل اين گونه آشنا شوند .

 

بوجود آوردن شرايطي كه پسر و دختر با هم  بيشتر آشنا شوند كمك مي كند تا آنها در آينده اگر  با افراد سود جو و خلاف كاري روبرو شدند   فريب حرف هاي فريبنده ي  شان و نا خوسته به بيراه نروند  واقعيت هايي در دنيا وجود دار د  . يادش بخير شهيد آويني مي‌گفت : ويدئو و ماهواره هست چه بايد كرد نه او و نه هيچ منطقي را مبارزه را تجويز نمي‌نمايد  شخصان در يك در يك آمار  در بين ايرانيان خارج از كشور بيش از 90 در صد را علاقه مند به ديدن برنامه هاي  تلوزيون ايران و يا مطالعه مجلات ايران ديدم  وجاي تاسف است كه اين برنامه ها را نبايد ايرانيان داخل ببينند و يا مجلات ايراني نبايد به خارج از كشور ارائه شود .

 

خدا رحمت كند امام خميني را كه گفت اسلام را بايد صادر كرد . شما بفرمائيد چگونه بايد آن كار را انجام داد ؟

 

آيا بهتر نيست با ساخت و توليد برنامه هاي مفيد زير نظر كارشناسان خوب ايراني به جنگ ماهواره برويم تا آن كه ... بگذريم  . من فكر مي‌كنم كار فرهنگي مثل يك شطرنج است كه بايد بازي كرد تا كيش و يا مات نشد  نه آن كه صفحه شطرنج را پاره كرد  . خطر نزديك است بايد به تلاش عاشقانه هزاران شهيد عاقلانه احترام گذاشت .

 کد خبر:988443