کد خبر:991980- معرفی سر کار خانم دکترلعبت گرانپایه، متخصص جراح عمومی

 دکتر لعبت گرانپایه، متخصص جراح عمومی بیمارستان سینا، سال هاست که با چهره ای متبسم مشغول ارائه خدمات آموزشی و درمانی است.

او متولد سال 1343 در شهرستان محلات است و از همان سال هایی که به دبستان ایراندخت شهرستان محلات می رفت دغدغه ای در ذهن می پروراند و با همین دغدغه راهی دبیرستان پروین اعتصامی شد.

با پایان یافتن تحصیلات متوسطه انگار هدف خود را به خوبی تعیین کرده بود و آن درمان و مددرسانی به بیماران نیازمند بود پس با همین هدف در سال 1361 تحصیلات عالی خود را در رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران آغاز و بعد از کسب مدرک پزشکی عمومی، رشته جراحی عمومی را به عنوان شاخه تخصصی خود انتخاب کرد و در سال 1373 به عنوان متخصص جراحی عمومی مشغول فعالیتهای درمانی و آموزشی شد.

دکتر لعبت گرانپایه در سال ها فعالیت خود خدمات خیرخواهانه بی شماری را به ثمر رسانده و با سازمان ها، گروه ها و زنجیره های خیرین پزشکی و درمانی همکاری نزدیکی داشته، او اینک یکی از اعضای تیم مدد ( مجمع داوطلبان درمانگر) و رئیس انجمن سبا ( انجمن سلامت بانوان) است و با  54 هزار ویزیت و یک هزار و 500 جراحی رایگان در مناطق محروم کشور به عنوان جراح نیازمندان شناخته می شود.

او همچنین در سال 1395 عنوان بانو برگزیده جایزه گوهرشاد را از آن خود کرد، که در این مراسم به 4 نفر  از بانوان برگزیده ایران و 4 نفر از بانوان برگزیده خارج از کشور این عنوان تعلق گرفت.

در پایان سال 1397 پویش انتخاب چهره شناخته شده مردمی سال 97 به همت شبکه 1 سیما راه اندازی شد که دکتر گرانپایه جزو 11 تن چهره فرهنگی، هنری، اجتماعی و علمی راه یافته به مرحله نهایی بود و  بر اساس آرا مردمی، سومین رتبه را از میان این 11 تن به خود اختصاص داد.

وی تمامی فعالیت های خیرخواهانه خود را لطفی از سوی خداوند و برای آرامش دل خود خواند و در تشریح فعالیتهای خود گفت: همراه با گروه مدد 30 سفر به مناطق محروم و نقاط دور افتاده کشور داشتیم در این مناطق بیش از 54 هزار ویزیت و بیش از 1500 جراحی انجام شد که در حدود 332 مورد از این جراحی ها را من انجام داده بودم و از طریق انجمن سبا ( انجمن سلامت بانوان) نیز بیش از 78 کارگاه پیشگیری از سرطان پستان در تهران و شهرهای مختلف برگزار شده است.

وی در ادامه افزود: با توجه به اینکه سرطان پستان، یکی از شایعترین سرطان های بانوان در ایران است ما برگزاری این کارگاه ها را از سال 86 با همکاری 12 تن از همکاران در رشته های مختلف آغاز کردیم و در هر کارگاه در حدود 2 تا 3 بیمار کشف می شود همچنین در طی سفرهای مدد نیز در دور افتاده ترین نقاط کشور این کارگاه های آموزشی برگزار شد.

چهره مردمی سال 97 بر اهمیت آگاهی رسانی تاکید کرد:  آگاهی رسانی در تشخیص اولیه و درمان بیماری سرطان پستان می تواند بسیار کمک کننده باشد و تصریح کرد: اگر دیدگاه ما در افزایش آگاهی و آموزش باشد به این معنی که سرمایه گذاری ما بیشتر در زمینه پیشگیری باشد نه درمان هم از نظر اقتصادی به صرفه تر است و هم نتیجه مطلوب تری را کسب می کنیم اگر سرطان پستان خانمی در مراحل اولیه تشخیص داده شود با یک جراحی کوچک به راحتی مشکل او بر طرف می شود ولی با گسترش بیماری و تشخیص دیرهنگام سبب صرف هزینه های بسیار درمانی خواهد شد و این دو مقوله خیلی با هم متفاوت است.  

دکتر گرانپایه کسب عنوان سومین چهره شناخته شده مردمی را نتیجه اعتماد و لطف مردم دانست و تصریح کرد: همه باید به توانایی های خود اعتماد داشته باشند و بدانند در هر کاری که پشتکار داشته باشند حتما به نتیجه می رسند و خانم ها هم به اندازه آقایان توانایی دارند.

خبر: رضا آسیابی

منبع: سایت روابط عمومی