یادی از استاد  ...

استاد اسماعیل نظری

 در سال 1324 متولد شد و بدلیل شغل پدر که مسئول حفاظت از مدرسه صنایع قدیم یا مدرسه کمال الملک بود شرایطی برایش به وجود آمد تا از همان کودکی با استاتید مختلف هنر های گوناگون کشور از نزدیک ملاقات نماید و در چنین شرایطی بود که استعداد وی درخشید و توانستدر هنر نقاشی بخصوص میناتور شکوفا شود .

استاد اسماعیل نظری بیش از بیست و پنج سال شاگردی استاد محمد تجویدی را نمود و  همواره از این روز ها  به نیکی یاد مینمود و گرچه شاگرد توانمندی بود اما در مقابل استاد با کمال خشوع حاضر میشد.

استاد اسماعیل نظری در سال 54 ازدواج کرد  ثمره این پیوند چهار فرزند پسر و یک دختر بود ، استاد بی نهایت علاقه مند به خانواده بخصوص همسر مهربانش بود و از ایشان به نکوهی یاد مینمود.

 به همت بانو منیر دارایی مدیر سابق موزه هنر های ملی یک شب قبل از درگذشت استاد، یعنی شب 17 آبان ماه1398 توفیق آن را پیدا نمودیم که ساعتی با استاد خلوت نمائیم و بطور مستند از فرمایشات و خاطرات استاد فیلم تهیه نمائیم که در سایت زیر قابل بازدید می باشد ،متاسفانه شامگاه 18 آبان ماه سال جاری استاد دار فانی راوداع گفت وپیکرش پس از یک مراسم با شکوه که به همت هنرمندان کشور  در مقابل خانه هنرمندان برگزار شد به قطعه هنر مندان بهشت زهرا انتقال یافت و در آغوش استاد خویش زنده یاد محمد تجویدی آرام گرفت.

وی در آخرین ساعات عمرش این ابیات را بیان فرمود:

مثال مرد هنرمند به شمعی ماند

که شب و روز برای دگران می سوزد

 شده روشن ز هنر مند

ولی در بدن او روغن جان میسوزد

یاد و نامش گرامی باد

گزارشگر و عکاس :محمد جواد صابری   

کد خبر:9893942