کد خبر :98112250- داستان مدال نقره المپیک محمد نصیری  و تجلیل از مهندس بدیهی


                                                            ورزشکار نیستم ولی ورزشکاران را دوست دارم

مطلع شدیم به همت کمیته پیشکسوتان  وزنه برداری کشور تجلیل با شکوهی از جناب آقای مهندس جواد بدیهی و همسرشان  به پاس قدر دانی از خدمتی که نه تنها برای یک ورزشکار و صنف ورزشکاران کشور نموده اند بلکه یک بار دیگر همت ، هویت و غیرت ایرانیان را  به رخ جهانیان کشیده ا ند.
داستان از این قرار است که طی سرقتی که در سال 1360 از منزل جهان پهلوان محمد نصیری قهرمان وزنه برداری شده بود در بین وسایل  منزل ایشان مدال قهرمانی بازی های المپیک 1972 مونیخ  وی را نیز به سرقت می برند و پس از سالها این مدال در یک  حراج مهمی  در کشور آمریکا عرضه می شود و به محض اینکه جناب مهندس بدیهی  متوجه  تاریخچه و اهمیت این مدال میشود بلافاصله با اعلام بالاترین قیمت آن را به ارزش پنج هزار دلار خریداری می نماید و شخصاً در مسابقات وزنه برداری  جام نامجو که سال 1397 برگزار شد به جناب آقای محمد نصیری باز میگرداند .
از آنجا که جناب مهندس بدیهی اصفهانی هستند ،کمیته پیشکشوتان وزنه برداری کشور شایسته دید تا در مسابقات وزنه برداری کارگران که در استان اصفهان برگزار گردید با حضور اسطوره جهان محمد نصیری و جمعی از پیشکسوتان این ورزش  هم چون استاد پیشکسوت جناب آقای سیف زاده مشاور ارشد کمیته پیشکسوتان فدراسیون و همسرش،

وآقایان طغیانی وحسن حکیمیان  ودیگر بزرگان وپیشکسوتان وزنه برداری استان اصفهان از این عزیز وهمسر گرامیشان  جهت کار زیبایی که انجام داده اند تقدیر نمایند و با اهداء حمایلی منقوش به آرم کمیته پیشکسوتان  و دسته گلی ازاین خانواده محترم تشکر و قدر دانی  ویژه ای  بعمل آورند.
گفتنی است این مدال توسط پهلوان محمد نصیری به موزه سوئیس اهدا شد و با توجه به مطرح شدن تاریخچه  جالب آن جناب مهندس بدیهی هم یک چهره جهانی شد.
آقای مهندس بدیهی  وهمسرش میگویند ما اسم جناب  نصیری را شنیده بودیم اما از آن وقت که با او از نزدیک آشناشدیم عاشق مرام ایشان  شدیم.
و همچنین آقای محمد نصیری   متقابلاً میگوید  این عزیزان مثل  خانواده من هستند   و به نوعی  نه تنها من  بلکه ورزش کشوررا  قدر دان محبت خودشان کرده اند.
محمد در بهشتی،روابط عمومی کمیته پیشکسوتان کشور