کد خبر :9811941

29 مادر ناتوان از پرداخت دیه به‌مناسبت روز مادر از زندان آزاد می‌شوند

شهرداري منطقه پنج با همكاري سازمان زندان ها، اقدام به تشكيل پويش مردمي آزادي مادران زنداني نموده است .

زناني  كه با نقش مادر از كانون خانواده دور هستند که براثر عدم حضور ایشان، آسیب  های اساسی به خانواده وارد که نتایج آن در جامعه بروز و ظهور می یابد. 

فقدان مادر در خانواده آسيب هاي اجتماعي متعددي به همراه دارد كه عموماً فراتر از خانواده ميرود و به بستر جامعه راه پيدا مي كند . 

با  عنايت به اينكه مسئوليت پذیری اجتماعي هریک از اقشار جامعه و مشاركت فعال  مردم می تواند در آزادي زنان زنداني جرائم غيرعمد بسیار موثر  باشد، ازشما  دعوت مي شود به اين پويش بپيونديد. 

هدف پويش مردمي  آزادي مادران زنداني است که براساس ليست اولیه ارائه شده از سازمان  زندانها، آزادي ٢٦ نفر مادر باجرم غيرعمد می باشد که مبالغ بدهی ایشان از  دوميليون و سيصد تا پنجاه ميليون تومان مي باش . اميد است به همراهي  مهرانديشان گرامی با واريز مبالغی هرچقدر اندک كل هشتصدوپانزده ميليون  تومان تامین و ٢٦ مادر زنداني تا سالروز ولادت بانوي كرامت وبخشايش حضرت  فاطمه زهرا(س) به خانواده بازگردند.

"نجات يك مادر ، نجات يك خانواده ، نجات يك جامعه "

شهردار  منطقه ۵ تهران گفت: همزمان با میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) حداقل ۲۹ مادر در  بند ناتوان از پرداخت دیه را در ۲۹ محله منطقه ۵ تهران آزاد می‌کنیم.

فریدون حیدری در گفتگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی خبرگزاری آنا ضمن  تسلیت به‌مناسبت ایام فاطمیه در ارتباط با ایده آزادی ۲۹ مادر در‌بند و  زندانی  به‌مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) اظهار کرد: در این پویش  اجتماعی ما به‌دنبال آن هستیم تا با استفاده از ظرفیت شورایاری‌ها و  معتمدین محلات ۲۹ مادر در بند را در ۲۹ محله منطقه ۵ شهرداری تهران که از  توان مالی برای دیون خود برخوردار نیستند را آزاد کنیم.

وی با بیان  این‌که این میزان حداقل ظرفیت این پویش است و قابلیت افزایش آن وجود دارد،  گفت: ما به‌دنبال آن هستیم تا با برگزاری جلساتی با ستاد دیه در درجه اول  از وضعیت مادران در‌ بند در منطقه ۵ و سپس تهران آگاه شده تا بتوانیم آن را  در قالب پیشنهادی به سایر شهرداران مناطق در سطح شهر تهران توسعه دهیم.

شهردار  منطقه ۵ تهران اذعان کرد: در این پویش ما به‌دنبال آن نیستیم تا آن را در  قالب جغرافیای منطقه قرار داده و آن را به‌نام سازمان یا ارگانی تمام  کنیم. 

حیدری تصریح کرد: شهرداری منطقه ۵ در این طرح صرفاً رویکرد  تسهیل‌گری داشته و به‌دنبال آن است تا امکان برقراری ارتباط میان  مجموعه‌های مختلف را برای توسعه این پویش اجتماعی فراهم کنیم.

وی در  پایان با بیان این‌که شعار این پویش «نجات زن به‌منزله نجات یک خانواده و  در حقیقت یک جامعه است» افزود: امیدوار هستیم با همکاری و تعامل مجموعه‌های  مختلف بتوانیم تعداد بیشتری از بانوان زندانی را از بند آزاد کنیم.